مولوتی کالر درجه یک در شهریار

تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۵

مولوتی کالر درجه یک در شهریار

مولوتی کالر درجه یک در شهریار-شرکت های ساختمانی کرج, قیمت مصالح ساختمانی کرج, مصالح ساختمانی به روز کرج, تمام مشاغل در شرکت ساختمانی ساختمانی, هنر. نقاشی.

نقاشی ساختمان خوش دست

نقاشی ساختمان خوش دست

«رنگ هاي عايق حرارتي و رطوبتي E- coat»

 

 

E-Coat  رنگ عايق‌كننده بام و ديوار است كه محصولي ۱۰۰% اكريليك است كه حاوي افزودني رنگ سراميكي Insuladd مي‌باشد. اين محصول به شما كمك مي‌كند گرماي تابستان و سرماي زمستان را خارج از منزل شما نگه دارد. علاوه بر كاربرد به عنوان عايق بام يا عايق اتاق زير شيرواني كه قابليت محافظت طولاني‌مدت را دارد، E-Coat ‌مي‌تواند ناصافي‌هاي سطوح را هموار نموده، از ورود باران جلوگيري كند و رطوبت را خارج از خانه شما نگه دارد.

 

درباره Insuladd E-Coat

 

رنگ بام عايق‌كننده  Insuladd E-Coat از جديدترين تكنولوژي ريز‌ ذرات سراميكي استفاده مي‌كند كه براي اولين بار توسط ناسا براي استفاده در پوشش‌هاي شاتل‌هاي فضايي مورد توجه قرار گرفت.

همين تكنولوژي در حال حاضر در محصولات Insuladd براي رنگ‌هاي ساختماني كه در منازل و ادارات استفاده مي‌شود مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين تحقيقات منجر به توليد محلولي مايع, سبك و ‌الاستومتريك شده است كه يك افزودني سراميكي است و در رنگ‌هاي لاستيك مانند مايع مخلوط شده و به سهولت در بسياري از ساختمان‌ها استفاده مي‌شود.

E-Coat  به شما كمك مي‌كند تا با كاهش تمركز نور خورشيد روي سطوح وسيع در مصرف انرژي صرفه‌جويي نماييد. ثابت شده كه Insuladd سبب كاهش ۴۰ درصدي گرم شدن ساختمان در اثر نور خورشيد مي‌شود. كه اين منجر به كاهش نياز به انرژي سرمايشي در تابستان و نتيجتاً كاهش هزينه برق مي‌شود.  E-Coat  در زمستان باعث كاهش خروج گرما از منزل و همچنين كاهش مشكلات ميعان مي‌شود.

Insuladd E-Coat  هنگامي كه به عنوان پوشش بام استفاده شود داراي تاييديه Energy Star مي‌باشد.

 

خواص اصلي E-Coat:

 

 • با كاهش نيازهاي گرمايشي و سرمايشي تا ۴۰% در مصرف انرژي صرفه‌جويي مي‌كند.
 • خاصيت ضد ضربه بودن بالا
 • مقاوم به آلودگي محيط
 • قابليت ايجاد دماي يكسان در سطوح بزرگ
 • غيرسمي و سازگار با محيط زيست
 • در سطوح انعطاف‌پذير سالم مي‌ماند.
 • پر‌كننده بي‌نقص درزها
 • داراي عمر طولاني
 • مقاوم به UV ( اشعه فرابنفش )
 • قابليت چسبندگي عالي به سطوح مختلف
 • قابليت حفظ جلا و ضد كپك
 • سهولت در استفاده
 • قابليت خشك شدن سريع براي رنگ‌آميزي مجدد
 • قابليت شستشوي ‌آسان با آب و صابون

 

كاربردهاي ‌ E-Coat:

 

مانع ورود آب و رطوبت و عايق‌سازي گرما در بام، سطوح ساختماني و مصالح مختلفي چون :

بتن پيش‌ساخته و درجا

بناي پرداخت‌شده

گچ و گچ‌كاري

سيمان فيبري و پانل‌هاي GRC

فوم اسپري‌ شده PU

روكش‌ها و لايه‌هاي قيري

سطوح رنگ‌آميزي شده قديمي

مخازن آب فايبرگلاس و پلاستيكي

 

E-Coat چگونه عمل مي‌كند؟

 

رنگ بام عايق‌كننده E-Coat Insuladd و رنگ ديوار عايق‌كننده  حاوي ريز ذرات سراميكي به قطر ۱۰۰-۳۰ ميكرون است.

اين ريز‌ ذرات مانند مانعي بسيار موثر عمل مي‌كنند كه اشعه‌هاي گرمايي را بازتاب مي‌نمايند. اين عملاً پيش از خشك شدن افزودني سراميكي و E-Coat اتفاق مي‌افتد. مانع تابشي بسيار موثر ، عايق‌بندي بام يا اتاق زير شيرواني را به شدت افزايش‌ مي‌دهد. اين اتفاق در اثر نزديك شدن ريز ذرات به يكديگر در هنگام خشك‌ شدن رنگ اتفاق مي‌افتد كه نهايتاً در تماس با هم در مي‌آيند و يك سد ضد گرمايي بسيار نازك را تشكيل مي‌دهند. اين مانع گرما را بازتاب، منكسر و پراكنده مي‌سازد كه منجر به حفظ گرما در داخل ساختمان طي ماه‌هاي سرد زمستان و خارج از ساختمان طي ماه‌هاي گرم تابستان مي‌شود.

ريز‌ذرات  Insuladd به شدت قوي و سبك بوده و ذرات سراميكي وزن كمي به آن اضافه مي‌كند ولي به ميزان قابل توجهي به قوت رنگ مي‌افزايد.

موسساتي كه به طور عملي محصول را آزمايش و تاييد نموده‌اند:

كمپاني ژئوساينس، ارتش آمريكا، راه‌ آهن ملي ژاپن، موزه ملي كره، Mirak Cold Storage Co Ltd، PolyN در انگلستان، وزارت دفاع كره جنوبي، وزارت دفاع آمريكا، Pratt & Whitney Aerospace، Piper Aircraft، هيوندايي، سامسونگ، گارد ساحلي آمريكا، نيروي دريايي آمريكا، Shell Oil، Purina

 

كاربردهاي رنگ‌هاي عايق‌كننده بام و ديوار Insuladd:

 

رنگ عايق‌كننده بام و ديوار E-Coat براي محيط‌هايي كه در معرض رطوبت هستند ايده‌ال مي‌باشد. زيرا يك مانع رطوبتي و ضد آب است. E-Coat  نه تنها عايق‌كننده اتاق زير شيرواني، ديوار و بام است بلكه محافظ در برابر مشكلات مخرب ميعان نيز مي‌باشد. اين رنگ الاستومتريك براي استفاده در ساختمان‌هاي فولادي، بام‌هاي فولادي، ساختمان‌هاي بتني و سيماني ايده‌آل است. اين محصول در اقليم‌هاي سرد و گرم بسيار موثر بوده و نيازهاي گرمايشي و سرمايشي را به ميزان قابل توجهي كاهش ميدهد. محصولات ‌Insuladd بي‌خطر, غير سمي و سازگار با محيط زيست هستند. افزودني رنگ سراميكي Insuladd مي‌تواند به سرعت و سهولت براي عايق‌بندي ساختمان‌ها و سازه‌هايي كه عايق‌بندي آنها با روش‌هاي سنتي بسيار مشكل يا غير‌ممكن است بكار برده شود.

 

فوايد و منافع در مقايسه با پوشش‌هاي كنوني بام:

 

صرفه‌جويي در مصرف انرژي: E-Coat مي‌تواند تا ۴۰% در مصرف انرژي صرفه‌جويي كند.

صرفه‌جويي در هنگام رنگ‌آميزي: E-Coat به وسيله قلم‌مو، غلطك و رنگ‌پاش قابل اجرا مي‌باشد و نيازي به دستگاه‌هاي تخصصي ندارد. زمان رنگ‌آميزي نيز كاهش‌ مي‌يابد زيرا يك دست رنگ در مدت دو تا سه ساعت خشك مي‌شود و براي رنگ‌آميزي مجدد آماده مي‌شود.

سبك وزني: E-Coat داراي خصوصيات لازم گرمايي است ولي جرمي معادل kg/m2 73/0 دارد. بدليل اينكه نسبت به روش‌هاي عايق‌بندي سنتي بسيار سبك‌تر است، براي مناطقي كه تحمل بار سنگين را ندارند مانند سقف‌هاي سبك‌وزن يا پانل‌هاي نازك بسيار مناسب هستند.

قابليت انعطاف‌پذيري عالي: E-Coat قابليت تطبيق با دامنه‌هاي دمايي وسيعي را دارد. طول عمر و قابليت انعطاف‌پذيري اين محصول را براي سطوحي كه در اثر گرمايش يا سرمايش و انقباض، انبساط و يا جابجايي ناشي از آن خم شده يا تغيير مكان مي‌دهند بسيار مناسب مي‌سازد. چراكه اين محصول اين قابليت را دارد كه همراه با سطح طويل يا خم شده و يا به‌صورت اول بازگردد بدون آنكه ترك بخورد يا مچاله شود. بنابراين اين اطمينان وجود دارد كه سطح همواره داري پوشش و محافظت باقي مي‌ماند.

مانع اشعه فرابنفش: E-Coat قابليت محافظت در مقابل اشعه فرابنفش خورشيد را دارد كه ورود كمتر اشعه‌هاي فرابنفش مضر را به داخل محيط مسكوني و اداري فراهم مي‌آورد.

 

اطلاعات محصول رنگ بام E-Coat :

 

رنگ عايق‌كننده بام E-Coat: رنگ بام الاستيك مانند عايق‌كننده ايست كه تركيبات آلي فرار (VOC) آن كم بوده و ۱۰۰% آكريليك و الاستومتريك مي‌باشد. اين محصول به نحوي ساخته شده است كه عايق موثري براي بام و ديوارهاي خارجي باشد. پس از اجرا بعنوان مانع تابش كننده‌اي نامرعي گرماي تابشي را بازميتاباند و باعث راحتي، كاهش نيازهاي سرمايشي و گرمايشي، مانع رطوبتي و مانع انعكاس صدا در محيط است.

 

توصيف محصول:

 

رنگ عايق‌كننده بام E-Coat داراي تائيديه Energy Star، الاستومتريك، لاستيكي و آكريليك و با VOC پايين است. ثابت شده كه اين محصول مي‌تواند ورود گرما را به داخل ساختمان تا بيش از ۳۵% كاهش دهد. اين رنگ بام بازتاب كننده گرما و مانع تابشي بسيار مؤثر به منظور محافظت حداكثر در مقابل گرما و سالهاي بدون نياز به تعميرات طراحي شده است. فرمول خاص آن ميزان VOC را كه باعث افزايش بوي بسياري از رنگ‌ها و همچنين آلودگي هواست كاهش داده است. اين رنگ بام به طور ويژه براي انواع مصالح ساختماني خارجي در خانه‌ها، بيمارستان‌ها، ساختمان‌هاي اداري و دولتي، مدارس، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها … فرموله شده است. يعني اماكني كه نياز به بهبود عايق‌بندي دارند بسيار سودمند مي‌باشد. E-Coat  با بازدهي بالا، مقاوم در برابر آلودگي بوده و به سهولت قابل اجراست و حاوي رنگدانه‌هاي سربي نيست براي استفاده در خارج از ساختمان مناسب است.

 

ويژگي‌هاي محصول:

 

خواص عايق‌بندي عالي، ضد انعكاس صدا، بازتابنده گرما، كاهنده نيازهاي گرمايشي و سرمايشي، افزايش راحتي، عايق رطوبتي، ضد قارچ و كپك و مانع تابشي عالي ميباشد.

 

كاربرد:

 

براي اتاق زير شيرواني، زيرزمين و بعنوان بتونه خارجي بسيار توصيه ميشود. مناسب اجرا بر سطوح آماده شده زير: بام‌هاي آسفالتي، خانه‌هاي سيار، بام‌هاي سراميكي، بام‌هاي بتني، بام‌هاي فلزي، بام‌هاي مسطح مرسوم در خانه‌ها و آپارتمان‌ها، بيمارستان‌ها، ساختمان‌هاي تجاري، مدارس، ساختمان‌هاي اداري، هتل‌ها و مسافرخانه‌ها ميباشد.

 

ويژگي‌هاي اختصاصي محصول:

 

رنگ: سفيد

نماي پاياني: سطحی صاف

نقطه اشتعال: ۱۰۰ درجه سانتي‌گراد

روش استفاده شده: T.C.C

مواد آلي فرار: Grams/LTR 50/0

درصد جامد حجمي: ۲% ± ۴۲/۵۰%

درصد جامد وزني: ۲% ± ۳۱/۶۰ %

ضخامت فيلم توصیه شده: ۱۶ ميل در حالت مرطوب و ۸ ميل در حالت خشك ( ۱۱ متر مربع به ازاي هر گالن)

پوشش تقريبي: هر گالن حدود ۱۱ متر مربع را بسته به نحوه اجرا و تخلخل سطح پوشش مي‌دهد.

شستشو: آب گرم و صابون

رقیق سازی: با آب تميز

زمان لازم برای خشک شدن: پس از حدود ۴- ۲ ساعت ميتواند لمس شود و بسته به شرايط پس از يك شبانه‌روز براي دست دوم رنگ آماده است.

اطلاعات آناليز محصول: رنگدانه:۴۱/۴۵%   حامل: ۵۹/۵۴%

 

آماده سازي سطح:

 

 

عمومي:

 

تمام سطحي كه قرار است رنگ شود بايد پاكيزه، خشك، سالم، عاري از گرد و خاك ، روغن، چربي، واكس، كپك و … باشد. سطوحي كه در آنها كپك مشاهده مي‌شود بايستي كاملا بوسيله‌ برس سيمي نرم تا متوسط و محلولي شامل يك فنجان تري سديم فسفات (TSP) يك ليتر سفيدكننده خانگي و سه ليتر آب  تميز شود. محلول بايد بر سطح موردنظر ۱۰ تا ۲۰ دقيقه باقي بماند و سپس با آب تميز كاملا شسته شود. و ۴۸- ۲۴ ساعت زمان براي خشك شدن در نظر گرفته شود. رنگ ورقه ورقه شده، ترك خورده، پودرشده يا رسوب كرده از رنگ‌آميزي‌هاي قبلي را با تراشيدن، سمباده كشيدن با برسي سيمي يا برس‌هاي الكتريكي تميز كنيد. رنگ‌آميزي‌هاي قبلي بايستي كاملا تراشيده شوند تا رنگ‌آميزي باثبات‌تر مشاهده شود. تمام سطوح غير صاف را به سمت قسمت‌هاي مجاورش سمباده نرم كنيد و تمام سطوح براق را كاملا سمباده بكشيد تا كاملا مات و يكدست شوند. لازم است تمام درزها سطح بام پيش از اجرا كاملا تعمير شوند در غير اينصورت تحت پوشش گارانتي قرار نخواهند گرفت.

 

اجرا:

 

رنگ عايق‌كننده بام به سهولت بوسيله قلم‌موي با كيفيت، غلطك يا اسپري قابل اجراست. براي حصول نتيجه بهتر قلم‌مو يا غلطك توصيه مي‌شود. براي افزايش تاثير كار بهتر است كليه خلل‌ و فرج سطح بوسيله بتونه پوشيده شود. در صورت استفاده از برس يك دست رنگ به صورت صاف و پرتر به سطوح كوچكتر مانند برآ‌مدگي‌ها و فرورفتگي‌ها بزنيد. در صورتي‌كه از غلطك استفاده مي‌شود يك دست رنگ يكنواخت و پرتر با حركت به شكل M يا ضربدري بزنيد و از رنگ‌آميزي مجدد خودداري نماييد. همواره سعي كنيد رنگ‌آميزي جديد با رنگ‌آميزي قديمي هم‌پوشاني داشته باشد. درصورت استفاده از رنگ‌پاش بی هوا توصیه میشود که حداقل دارای فشار psi 2000 و قطر نازل آن ۰۱۹/۰ – ۰۱۷/۰ باشد. در طول استفاده از رنگ‌پاش سطح بایستی back-rolled باشد تا بتونه سطح موثرتر عمل کند و میزان چسبندگی و حتی کل کار را تضمین کند. این محصول را زمانی که دمای سطح و محیط اطرافش ۹۰- ۵۵ درجه فارنهایت است استفاده کنید. از یخ زدگی ممانعت شود و دو سري رنگ آميزي توصیه میشود.

 

ملاحظات ايمني :

 

از دسترس کودکان دور نگه داشید. از گرما، جرقه و شعله دور دور نگه دارید. از تهویه مناسب استفاده کنید و در صورت عدم وجود تهویه مناسب از ماسک طبی استفاده نمایید. از تماس طولانی مدت با پوست و تنفس بخارات و غبار اسپری  خودداری کنید. زمان اسپری کردن این مواد از یک ماسك مورد تاييد OSHA استفاده نماييد. از عینک‌های حفاظت شیمیایی و یا محافظ صورت برای محافظت بهتر از چشمها استفاده کنید. پس از تماس و قبل از غذا خوردن و یا سیگار کشیدن دستان خود را کاملا بشویید. بعد از هر بار مصرف درب قوطی را ببندید.  خورده نشود!

در صورت تماس با پوست با مقدار زیادی آب گرم پوست را کاملا بشویید. در مورد تماس با چشم، ۱۵ دقیقه چشم را زیر آب با فشار بگیرید و معالجه فوری را دنبال کنید. در صورت استنشاق به سرعت خود را به هوای تازه برسانید. و در صورت بلعیده شدن برای بالا آوردن تحریک نکنید و معالجه فوری را دنبال نمایید. محتويات قوطي را كاملا مخلوط نموده و نيازي نيست كه رقيق كنيد.

 

 


ارسال نظر